Haberler

Kurumsal Haberler

 • İran'ın En Büyük Devlet Hastanesinde Gönka İmzası

  İran'ın merkez ve doğu bölgesinin en büyük devlet hastanesi olan 540 yataklı Emam Reza Hastanesi iklimlendirme konusunda işi uzmanına bıraktı. Proje kapsamında 55 adet Klima santrali ve 28 adet laminar flow üretimi gerçekleştiren GÖNKA yüksek kalite standartları ve sağladığı müşteri memnuniyeti ile prestijli yut dışı projelerine imza atmaya devam etmektedir.

 • İran'da Hastanelerin Tercihi Gönka Olmaya Devam Ediyor

  İran'ın Arak ilinde yapılan en modern özel hastanesi olan Arak Sina Hospital' da GÖNKA markası tercih edilmiştir. Proje kapsamında 21 adet Klima santrali ve 10 adet laminar flow üretimi gerçekleştirilmiştir. 

 • Gönka, Samsun Stadyumunda

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ tarafından yüklenici firmaya yaptırılan 33.000 kişilik 19 Mayıs Stadyumu projesinde yine Gönka Klima tercih edilmiştir. 2014 yılında yapılan 42.000 kişilik Konya Stadyumu projesinde özel tasarımlı iklimlendirme sistemleri cihazlarını üretimi başarıyla tamamlanarak devreye alan Gönka Klima kalitesini bir kez daha ortaya koyarak  stadyum  projelerinde  ilk akla gelen marka olmuştur. Samsun stadyum projesi kapsamındaki özel tasarımlı cihazlar en kısa sürede teslim  edilmiştir.

 • Cern'den Gönka'ya Onay

  CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarıdır ve bilimsel birçok keşfin yanı sıra sayısız teknolojik ürünün geliştirilmesine imkân sağlamıştır. İsviçre ve Fransa sınırında yer alan CERN’e, Türkiye geçen sene Mayıs ayında üye oldu. Endüstriyel projelerin başarılı ismi GÖNKA Klima, iklimlendirme sektöründe yine bir ilke imza atarak yapılan ticari ve teknik onay süreçlerini başarıyla geçerek, CERN iklimlendirme ihalesine girmeye hak kazandı.

 • Adana Adalet Sarayı

  GÖNKA Klima Türkiye'nin en büyük 3. Adalet Sarayı olan ADANA ADALET SARAYI projesine 3034 adet gizli tavan tipi 2 borulu FanCoil cihazı ve 52 adet Klima Santrali/Hücreli Vantilatör ekipmanı temin etmiştir.Klima Santralleri sorption rotorlu ve plakalı ısı geri kazanımına sahip iki farklı yapıda GÖNKA'nın T2-TB2 EN1886 Standartlarına sahip yeni RobustLine serisi ile üretilmiştir.

  2017 yılı içinde tamamlanması planlanan yeni adliye binasında, 209 cumhuriyet savcısı odası, 310 hakim odası, 180 mahkeme, 119 adet çeşitli müdürlük ve idari hizmet amaçlı oda, 325 arşiv ve emanet deposu, 6 yemekhane ve kafeterya ile bebek bakım odası, kuaför, kütüphane, 400 kişilik konferans salonu ve banka ile sosyal ve fiziksel ihtiyacı karşılayacak birçok donatı yer alacak. Tamamlandığında fiziki yapısı ve peyzaj düzenlemeleriyle vatandaşların ve personelin çok rahat kullanabileceği bir bina olacak. Binada ayrıca hem personelin hem de vatandaşların kullanabileceği bin 132 araç kapasiteli kapalı, 470 araç kapasiteli açık olmak üzere toplam bin 602 araç kapasiteli otoparkı bulunacak.33 bin metrekare alan üzerinde kurulan binanın 2 bodrum, 1 zemin ve 5 katlı 106 bin metrekare kapalı alandan oluşmaktadır. 

 • OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi

  Son yıllarda Uzaktan Eğitim Merkezlerine artan işlev çeşitliliğini bütünleyecek çağdaş hizmet binalarına ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. 19 Mayıs Üniversitesi için yapılan tasarımda uzaktan eğitim merkezi binasının iklimlendirme sistemlerinde kullanılacak olan hava soğutmalı su soğutma grubu, çatı tipi paket klimalar, kanal tipi aspiratörler ve çatı tipi aspiratörler için GÖNKA tercih edilmiştir.

 • Cibuti Havaalanı Beton Santrali

  Orta Doğuda birçok ülkeye ihracat yapan Gönka Klima, Cibuti havaalanı genişletme projesi kapsamında kurulan beton santralinin soğutma ihtiyacını karşılamıştır. Özel üretim olan cihazlarımız enerji tasarrufu ve verimli olması açısından tek tercih GÖNKA soğutma gruplarıdır.

 • Akademi Hastanesi

  Gönka sağlık sektöründe öncü ve güçlü marka olduğunu yeni hastane projeleriyle ortaya koymaya devam ediyor. Kocaeli'de yeni açılan Akademi Hastanesinin ihtiyacı olan iklimlendirme ve hijyenik havalandırma ekipmanları firmamız tarafından sağlanmıştır. Akademi hastanesine ve profesyonel ekibine başarılar dileriz.